brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Punctuation WorksheetDirections: Punctuate the following excerpts and correct capitalization where necessary.1. She looked surprised she said your garden must b
Pls show solution tysm
Identify the total distance, total time, and average speed shown for the object on the graph.
Complete the sentence with the correct word: En France, le SMIC est ________. un magasin un musée minimum wage une université
Find the displacement in meters a runner would travel in 5 hours at an average velocity of 12km/h to the southwest *show you work pleasee* ]
*Read the email from your friend, Geetha.*Hi Suriana.How are you? I hope you and your family are in the pink of health. I have great news. My friends and I will
1. Which outfit protects your lungs from strong disinfectants?A MaskC. Overall coatB. Hard hatD. Hand gloves2. Who can prescribe medicine from a sick animal?C.
Please Help Need this ASAP!!! The First and correct answer will be marked Brainlest!! Solve all 3 problems!!!!
find the error in this sentence and correct it Naina and Sudheer was elected to work on a project togetherplzzzzzzz​
whats is the Time for 8:37am in army time​