edwin1203 edwin1203
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

Need help solve for x

Need help solve for x class=

Respuesta :

Tiny1128
Tiny1128 Tiny1128
  • 03-06-2020
$30 dollars i thinks cause 40 minus 30 is ten
Answer Link

Otras preguntas

Caption for this picture asap.
An 8 pack of light bulbs cost $22.40 what’s the unit price
Read the passage. To add a little color to your corkboard, cover it in fabric. First, measure your corkboard. Then, cut the fabric to be two inches larger than
PLEASE HELP IF CORRECT I WILL GIVE BRAINLYEST The cost of tuition at a 2 year school is $12,000 per academic year. Alejandro is eligible for $7,500 in financial
Acetylene gas (C2H2) burns completely in the presence of oxygen gas (O2) to yield carbon dioxide gas (CO2) and water vapor (H2O). 1a. Write a balanced equation
PLEASE HELP (100 POINTS)
50 pts In class, Ricardo rips up a piece of paper. Select the correct reason(s) that this is an example of a physical change. (more then one answer) The paper
When light from the sun reaches Earth, is it in the form of mechanical waves or electromagnetic waves? Explain
i needa get a 60 or above
How does your ability to correctly count change affect the impression the customer has of you?