kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

Why did the British impose new taxes on the colonies after the French and Indian War? A. The British felt that the colonies should pay for the protection they
An experiment applies heat to a substance and produces a gas that is a new and different substance. Choose the true statement. a. This represents a physical ch
Evaluate 5x^3 + 2 for x = -1.
what is the main circuit board of the computer
Which theme is apparent in the passage? A. fraternal love B. filial love C. platonic love D. romantic love The Knight's Tale by Geoffrey Chaucer (excerpt) It's
The location of the water table is subject to change true or false
which distance is the furthest from the school? 3/5, 1/2, 3/4, 8/10
Your lifelong health can be affected by good nutrition because good nutrition can
The invasion of Laos was the first test of _____. Operation Rolling Thunder total containment Operation Tonkin Vietnamization
a collection of 30 coins consists of dimes and Nickles the total is 1.80 how many dimes are there