wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

Read the passage below. Since Zarah waited to complete her project until the night before it was due, she went to bed very late. In the morning, she was too tir
What is the Declaration of Independence and why is it important
which number below has a value between 6.2 and 6.9​
define peace culture​
(08) Write a short paragraph on one of the following topics use 50-60 words1. An interesting book I read recentlyOrII. The Internet the fastest source of inform
Can someone help me with this please
15 POINTS!!! Which aspect of Things Fall Apart best conveys the theme of fate vs. free will? the massacre of Igbo villagers in Abame the spread of white mission
Find the value of y, please explain how and give the answer!
1.) For the following conditional statement, write the a.) inverse and b.) converse. If it is Saturday, then there is no school. 2.) Write the following stateme
Identify the accounting assumption or principle that is described below. a. ___________ Belief that a company will remain in operation for the foreseeable futur