HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

3x-2y=-1. Y=-x+3. Is (1,2) a solution do the system?
50 POINTS!!!!!!!!!!! HELP NOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
QUICK QUICK PLZZ! 1 MINUTE ONLY WITH SOLUTION!Find the lateral surface area of this prism.60 square meters3 square meters40 square meters25 square meters
Find the greatest common factor of 18 and 48 .
One day Alonso decided to keep a record of the time he spent walking and the distance he walked. Which of the following are true about the data shown?
Someone help me solve this please
1) Brainliest and 10+ points!! PLS HELP ASAP :)
Hypothesize (explain) how the Soviet Union would have been different if Trotsky had taken leadership after Lenin's death instead of Stalin.
It is estimated that 35% of households own a riding lawn mower. A sample 19 households is studied. What is the mean number of households who own a riding lawn m
Can someone help me with this please?