swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

Sublimation cannot be used to separate a mixture of salt and sand.Give reason.​
1) Which of the following are considered part of the environment? A. forests B. people C. buildings o D. all of these
HELP PLEASE 25 POINTS
Escribe la forma correcta del verbo (I'm so very sorry if this is asking was to much!!!!!!)
1. What was preliminary conflict to the French and Indian War? O King Phillip's War O King James' War O King George's War O Burger King's War
what is the value of k
A. 2 B. -2 C. 1/2 D. -1/2
The Metropolitan Company sells its latest product at a unit price of $7. Variable costs are estimated to be 20% of the total revenue, while fixed costs amount t
Which word best completes the sentence? “Carolina es ____ amiga simpática.” A.una B.ella C.un D.el
What was the outcome of the Battle of Trenton? A. Victory for the British B. Victory for the French C. Victory for the Continental Army D. Victory for t