soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Some people prefer interval training because      A. the intensity of the exercise doesn't increase, only the time does.B. they can exercise at a steady, but sl
Help!! Please I need help on understanding this.Simplify the expression –4(x – 7) + 3(x + 9).
during the lunch break a deli sold 36 large sodas if the ratio of large sodas sold to small sodas sold was 4 : 1 how many small sodas were sold
by what methods did paleolithic people get food?
Rick knows that 1 cup of glue weighs 1/18 pound. He has 2/3 pound of glue. How many cups of glue does he have?
A 12 gallon tank is filled with water at a rate of 1/4in 5 seconds. It will take ____ Minutes and ____ seconds to fill 5/6 of the tank HELP
What ratios are equivalent to 9:2
767074 rounded to the nearest hundred thousand
Find each sum or difference? Do u just work the problem out and put the answer down?
(3x squared)to the power of -2