thecooljames5
thecooljames5
01-04-2020
Mathematics
contestada
Help can anyone solve this for me
Respuesta :
thrashertyty8
thrashertyty8
02-04-2020
Answer:y=5
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
now a days water management is very essential write your opinion on this
A force of 20N moves a body with an acceleration of 2 ms^-2 . what is its mass
If the profit is 25 and cp is 105 what will be the profit present
If AC = 32 and BC = 24, find AB.
Whats the area of a parallelogram with a hight of 4cm and a base of 16cm
Amina mixed the following substances in two different glasses P and Q of the same size. P - 1 tablespoon of powdered sugar + 1 glass of water Q - 1 tablespoon
Helpppppppppppppppppp
Rafael needs to buy plastic spoons. Brand A has a box of 36 spoons for $1.54. Brand B has a box of 48 spoons for $1.66. Find the unit price for each brand. Then
find the value of a if x+12x²+4x+9a
2/3 of 2 how do i get this answer