issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

. What is the longitude and latitude of Napata?​
As a waiter, what do you say when you’ve forgotten the water?
I need help with this​
How do I increase the points on my questions??
evaluate each of the statements below. select those that accurately describe the role of genes and chromosomes in the process of inheriting a specific trait. ch
y=-2/3x-3 plot it on a graph
What is the West Nile virus genome composed of?
Conjugate the verbs below into the Preterit tense. Ustedes pizza para comer. (comprar) A. compraron B. compran C. compraban
The sum of two numbers is 56, and their difference is 10. What are the numbers?
OO Suppose that hot dog come in packs of 10 and buns come in packs of 6. Alonzo bought the same number of hot dogs as buns. It was the least number of each for