xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Calculate how many minutes are there in two years...
Please solve for b and select the correct answer from below.
No ___ auxiliar de vuelo (hablar) A. Hablo B. Hablo al C. Hablo a
Which one is better EBAY or AMAZON + why? BRAINLIEST WILL BE GIVEN
how to Determine the domain of the relation shown in a table
Which of the following words best describes the Pardoner's treatment of the Host? a. angry c. uneducated b. generous d mocking
SOLVE THE EQUATION BY COMPLETING THE SQUARE!!!!! HELPPPPPPPPPP!!!!!!!!!!!
Which values for h and k are used to write the function f(x) = x^2 + 12x + 6 in vertex form? h=6, k=36 h=-6, k=-36 h=6, k=30 h=-6, k=-30
Find p(2) and p(4) for the function p(x) = 6x4 + 4x3 – 3x2 + 8x + 15.
Which one of the following pairs of sets has no members in common? A:{all composite numbers} , {all odd numbers} B:{all multiples of three} , {all multiples of