sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Scientists talk about the 6th Mass extinction happening right now. What is it and how is it different from the last 5?
The organic compounds that scientist use to cut, copy, and move segments of DNA are
x^2 - 7 = 60 How do I solve the equation?
Candace is a confident, disciplined, motivated, hardworking team player. She pushes her teammates to perform to their full potential but guides them and does n
Alan is conducting a survey to find out the type of art preferred by students in the town’s high school. Identify the population of his survey and describe a po
How did you develop from a single-celled zygote to an organism with trillions of cells?
Li, Sarena, and Elini are having an in-depth conversation about a previous relationship that was abusive. Each of the women is participating equally. What type
Someone please help me with this
explain the relationship between plate tectonics and volcanos
An advice columnist asks readers to write about their marriages. The results indicate that 79% of respondents would not marry the same partner if they could do