alexiskendall2020
alexiskendall2020 alexiskendall2020
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone plssss help???

Can someone plssss help class=

Respuesta :

launamcdaniel
launamcdaniel launamcdaniel
  • 03-12-2019

Answer:A

Step-by-step explanation:

The bottles are represented by b. Each bottle costed 2.10, so it's 2.10b. Then he also bought a pizza for 12.99. The total of all of it was 21.39.

Answer Link
dommaddox493
dommaddox493 dommaddox493
  • 03-12-2019

Answer:

A. 2.10b+12.99=21.39; 4 bottles

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In two or three sentences, explain how Bryan described those who were in favor of free silver.
What is number system??​
Determine the momentum of a 6 kg object moving at 5 m.s-1 to the right
how has fake news affected the United states in the las year​
HELP ME! WILL MARK BRAINLIEST
The IMA of any simple machine equals the
The volleyball team is having a car wash fundraiser to buy new uniforms. They spent $25 on supplies and charge $8 for every car they wash. How many cars will th
SURFACE AREAS AND VOLUMES (10Th Grade) Question A hemispherical depression is cut out from one face of a cubical wooden block such that the diameter L of the he
2 congruent triangles solve for x and y
A summary of bird prey