emm79
emm79 emm79
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Help I can’t figure it out.

Help I cant figure it out class=

Respuesta :

tylerrrc
tylerrrc tylerrrc
  • 03-12-2019
The discount price would be $21.98

The final price would be $124.56

yw, mwah
Answer Link

Otras preguntas

what is marriage and what are it's importance ​
making nectar costs a plant energy because it uses up glucose that the plant has made. explain why the expense is worthwhile
Chords AC and DB intersect at point E. Select all pairs of angles that must be congruent.
Write the equation 2x - 4y = 14 in slope-intercept form, and then find the slope and y-intercept.
In China, food shortages, corruption in government, and high rates of opium addiction led to? O the Opium Wars. O the Taiping Rebellion. • the Boxer Rebellion.
The Andes Mountains are labeled with the number _____ on the map above. A. 1 B. 2 C. 3 D. 4 Please select the best answer from the choices provided A B C D
Unit activity: on the road again part b update your grammar guide here:
In the triangle below, what is the measure of B? A. 18° B. 56° C. 90° D. 28°
Find and explain some examples (2-3) of other countries/cultures that are different (could be better or worse) than the United States about race (4-5 sentences)
Given: Cost of goods manufactured of $410,000; beginning finished goods inventory of $110,000 and ending finished goods inventory of $125,000, calculate unadjus