tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If a student creates a five second animation with two keyframes using 30 fps, how many tweens are used? (1 point)
Earthquakes are easily predicted, especially with foreshocks. True or False
In what category of construction specialists do carpenters belong
How could you distinguish between diphenyl ketone (also called benzophenone) and benzaldehyde using ir only?
HHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
A ball of mass 8 kg falls from rest from a height of 100 m. Neglecting air resistance,calculate its kinetic energy after falling a distance of 30 m.
Jordan paid 11.20 for 5 pears and 6 peaches. The cost of 3 pears is as much as 2 peaches.
Assuming that most of the workforce is between the ages of 20 and 64, approximately how many people were in the workforce in Kenya in 2010?
shaunika is filling her swimming pool the pool has 21 inches of water in it she wants it to have 42 inches of water how many more inches of water does she need
An oligopoly exists when there are many small businesses selling one standardized product. a. True b. False