mm26hackensack mm26hackensack
  • 03-10-2019
  • Mathematics
contestada

I can buy 4 basketballs for $44. At that same rate, how much would 8 basketballs cost

Respuesta :

ilovepuppies250
ilovepuppies250 ilovepuppies250
  • 03-10-2019

Answer:

$88.00

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-10-2019

Answer

22

Step-by-step explanation:

4 bb:$44

If you do eight divided by four you'll get two, so then you'll have to divide two on 44 which is 22.

Answer Link

Otras preguntas

The most striking and important feature of plants is their green color, which is the result of a pigment called methyl trichloride.
Can someone please help me
When should a direct quote be used in your research paper? A. When it's important to incorporate your personal style B. When the exact wording of the quot
solve the expression 9.50h+60=460
Explain how you would find the height of a rectangular prism if you know the volume is 60 centimeters and that the area of the base is 10 square centimeters
HEY HELP ME!!! ty .....
What does ghoul mean use real definition
if exposure to violence impacts personality and/or behavior in children
18 oz. of peanut butter is $2.79. What is the price per pound? Use 16 ounces = 1 pound.
what is the value of x?