gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

WHAT IS THE CORRECT ANSWER? THANKS CHOOSE THE MOST APPROPRIATE PREPOSITION ACCORDING TO THE TEXT. The ball lightning entered into the room _________ a window A.
define volume capacity
Which of the following are right triangles? Explain or show your reasoning
There were 6 eggs in an egg cup. 6 people took 1 egg each, but even so there is one left. How is that possible?
Please help me with this homework
What is a lancet window? a. another name for a stained glass window b. a tall narrow window with a pointed arch at the top c. a specific window in honor of Sain
Fill in the blanks. You can adjust the _____ or _____ of any color but you can’t change its _______. * Hue, Saturation, Value Saturation, Brightness, Hue Hue, V
kaylie has three biscuits and she buys three more and buys a cup of coffee and she gives three biscuits to 3 random people how much money did she spend (hint):t
help please! thank u
quien cuenta la historia en un relato?como podemos identificarlo?que sabemos de los tipos de narradores?