citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

What are three goods provided by the federal government?
which fraction is equal to 2/3 is it 4/14, 6/9, 5/15
A can do 1/5th of the work in 3 days and B can do 1/6th of work in 4 days.How long will they take to do the work together?
PLEASE ANSWER!! How have changes in daily life since 1787 changed the problems that lawmakers deal with today?
Can I pls get the answer
Change 400 pesos into pounds ( 1 Mexican Peso=$0.08 , 1 British Pound =$1.50)
how do i factor polynomials
Why is the constitution a document of compromises?
How much dose 12 go in to 27?
heat transfer by conduction occur when molecules a. flow as currents through liquids b. form waves that travel through space c.become less dense and rise d. col