emilyC020406
emilyC020406 emilyC020406
  • 04-04-2019
  • Mathematics
contestada

Please help me! for 10 points!

Please help me for 10 points class=

Respuesta :

MrGumby
MrGumby MrGumby
  • 04-04-2019

Answer:

The correct answer is D) 2.19(4.5 + 3.25)

Step-by-step explanation:

This is because we would need to add the two weights together.

(4.5 + 3.25)

Then we need to multiply by the cost per pound.

2.19(4.5 + 3.25)

Answer Link
GamerGirl189567 GamerGirl189567
  • 04-04-2019

2.19(4.5+3.25)

The sum of 4.5 +3.25 will show how many pounds of berries she is purchasing, and •2.19 represents how much the berries cost.

Answer Link

Otras preguntas

why were there fewer slaves in the backcountry of the southern colonies than those areas closer to the coast
What is a conjugate base?
why did cubans leave their home country?
five reasons why homework should be abolished
what factor is not a part of the highway traffic system
Find the slope of the line passing through the pair of points or state that the slope is undefined (-3,3) and (-8,4)
according the the Big Bang Theory, the universe was once a very blank and hostile place.
write the following proportion: 8 is to 64 as 2 is to x
Simplify the following expression. (z^3)^4(q^3)^0
Ana found a cookie recipe that requires 1/2 cup of coconut oil to be used instead of butter. The recipe makes a total of 100 cookies. The problem is that Ana on