juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Juan is comparing the brightness of two lightbulbs. Which SI unit should he use? a. Kelvin b. candela c. mole d. meter a or b
What's 30.08 divided by 4
what property describes the number sentence 6 Plus 0 equals 6
Mei is writing 4.28 as a mixed number.find her mistake and correct it
A certain skin lotion is a fine mixture of water and various oils. This lotion is cloudy and cannot be separated into oil and water by filtration or centrifuge.
what, in some states, is a valid reason for denying someone the right to vote?
Why do the countries belonging to OPEC not want to produce too much oil at one time?
Lava is rock that has undergone a physical change and has liquefied. What is known about this change?
what are distinct factors of 100
In which one of the following sentences does an adverb modify an adjective? a. Lucy danced tirelessly. b. His appearance greatly affected Candace. c. His shi