donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

9,835/63 what is the answer and what is the remainder
change -23/20 into a deciamal
In 1860 the small towns became a city. true or false
4000+48 yygttccrcrccr
If x is 4, a is 1/4, and y is 2, then what is 5x(56a-6y)
The measure of an angle is 34.6°. What is the measure of its complementary angle?
spade realty sold lots for $23240 per hectare . what is total sales values if the lots in hectare were 2,3,4 ?
pls pls help whoever gets it right gets a crown
To apply for a job at the new store in the mole. is this a fragmentation sentence ​
According to the Law of Conservation of Matter, if I have an Oreo cookie that weighs 20 grams and I crush it into crumbs for a recipe, how much do the crumbs we