jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

One-half of a number is -12. Find the solution ???
name 2 sound devices and what type they are from the song Where Is The Love by the Black Eyed Peas.
2(n-3)=4n+1 this sucks not knowing the answer
what city is located 60 north 25 east
Any number that is divisible by 3 is also divisible by 9.Find a counterexample to show that the conjecture is false.18274548
Which statement is NOT true?A.  If two coplanar lines do not intersect, then the lines are parallel.B. Two lines lie in one plane and do not intersect if and on
What is a Mandala Autobiography?
distribute (x+1)(x-2)
Which statement is NOT true?A.  If two coplanar lines do not intersect, then the lines are parallel.B. Two lines lie in one plane and do not intersect if and on
Write this statement as a conditional in if-then form: All triangles have three sides. A) If a figure is a triangle, then all triangles have three sides.B) If a