lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

a(n)=-5+6(n-1) find the 12th term
Which of the following is the economic term that indicates that figures have been adjusted for inflammation? A: Deflated B: adjusted C: real D: nominal
What are the relationship s are spoken in Confucian?
The A site of a ribosome is where?
what is a upper level ozone
fill in the blank. ¿________ Ud. algo más
What’s the correct answer
Please help!!! MAX POINTS I CAN DO i put it in math because i trust the math people more
what is -130=-5(3x+3) +5?
PLEASE HELP IDK THIS!!!