monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
There are some flags hanging in a horizontal row . Starting at one end of the row the U.S flag in 25th starting at the order end of the row the U.S flag is 13th
What option do the huntees get if they don't want to be hunted in the most dangerous game
Find EC help me please
Which of the following best describes the system of slavery in the first few decades of the American colonies? Indentured servants became enslaved after four to
Help please These characters have only a couple of traits that define them as a character ..? A ) flat character B ) round character C) static character D)
What mass of oxygen would be produced upon thermal decomposition of 25 g of potassium chlorate (kclo3)? the molecular weight (mw) of potassium chlorate is 122.5
What type of severe weather would most likely decrease biodiversity by destroying sea turtle nests and hatchlings? Blizzard Hurricane Lightning Waterspout
a pipefitter must connect two pipes as shown the run is 35 ft while the set is 23-ft how long of a pipe will he need and what will be the connecting angles roun
A bolt is dropped from a bridge under construction, falling 94 m to the valley below the bridge. (a) how much time does it take to pass through the last 26 % of
Éric buscando (andar / buscar) ayuda de sus amigos del trabajo. incorrect en este momento, éric hablando (seguir / hablar) con diana. incorrect diana está riénd