AngelDaKing
AngelDaKing AngelDaKing
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

i need help with this please help the last one is 20 for 4.20

i need help with this please help the last one is 20 for 420 class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-07-2018
Hello!

The word "per" means to divide. Therefore we will divide our price by ounces to find how much one ounce costs.

.42/2=.21

It costs $0.21 per ounce.

I hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

When you are angry with your partner and convert that anger into a scowl and a rude comment, you have?
1,495 divided by 45 please help me before tomorrow
Which applies to the collision theory? A.Particles need to collide in order to react. B.Particles may obtain successful collisions in any molecular orientation.
Which of the following is true of plant cells but not of bacterial cells? A. Have cell walls b. do not undergo mitosis c move by means of flagella d. have chrom
What is the maximum number of covalent bonds that an oxygen atom with atomic number 8?
Help please I don't get it
If you want to avoid plagiarism you should a. make sure to use the original source's exact words b. use at least three other sources in your work c. include
Hand to palm as foot is too
What is the recommended first step to take in responding to an emergency? A. Call 911. B. Do a 10-second survey. C. Care for the injured person.
What makes up vascular tissue