zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

(1) After my interview with these four young people, I reflected on the quiet sense of "difference" I sensed with many of these Upward Bound students. (2) As a
As alcohol use increases, the effect on your vision increases. a) true b) false
northern lawmakers were afraid to go to war with Mexico because they feared
Which one of the following pairs of numbers contains like fractions? a. 5/4 and 4/5 B. 1/2 and 3/2 c. 6/7 and 60/70 d. 4/8 and 12/16
Explain how you could show five less than a number using an expression.
write yhe fraction with the greastest value 2/8, 1/8, 2/4, 2/6
The Nobel Prize-winning Italian scientist who pioneered nuclear reactions was FermiDaltonEinstein.
The primary focus of a persuasive speech
Is the United States a country? What does it mean by a state? e.g: Florida, Massachusetts
Which fossil type is made from minerals that form stone after the animal decays?