zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

To how much water should 250 mL of 12 M hydrochloric acid be added to produce a 4.0 M solution?
5^(3x+5)=1-:25^(1-5x) find th evalue of x
Is it the first one?
A pyramid has a base with a demension 5 inches by 7 inches .The height of the pyramid is unknown .If the volume of the pyramid is 105 cubic inches,what is the h
Vicente has a prism-like water tank whose base area is 1.21, point, 2 square meters. He bought 666 goldfish at the store, and the store owner told him to make s
Number the sentences in order to create a strong body paragraph. Use the number to indicate the first sentence of the paragraph. He is embarrassed because the t
1. What is the best description of a heterotroph? an organism that must "eat" food for energy cells that have nuclei a single-celled organism 2. What is t
what's the difference between Josquin music and the renaissance music
What the value of n?
Which BEST analyzes a connection between Sullivan and a historical issue of the period in which she wrote? A) Sullivan wrote of her various adventures during