Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2016
  • Mathematics
contestada

if 5 apples cost 345 pounds how much do 9 apples cost?

Respuesta :

Yayo5
Yayo5 Yayo5
  • 01-03-2016
345 ÷ 5 = 69 "pounds" for 1 apple.

69 × 4 = 276 4 apples.

345 + 276 = 9 apples for 621 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

You subscribe to m different magazines. Your friend subscribes to 2 fewer than you
In ∆ABC, which ratio equals cos C?
Who led movements to establish the Republic of Turkey?
Which algae are responsible for causing red tides that can kill thousands of fish? Chlorophyta Rhodophyta Phaeophyta Pyrrophyta
how many forms of the supreme god are there in the hindu triumvirate
the energy stored in gasoline is??
What is 101x9 please answer
The five interior angles in a  pentagon are in the ratio 2:3:4:5:6. What is the measure of the pentagon's largest angle?
The _____ language was spoken in Egypt. Latin Egyptian Coptic Meroitic
What was the role of Ulysses s. Grant in ending reconstruction