imaginemath
imaginemath imaginemath
  • 01-06-2018
  • Mathematics
contestada

Does anyone know this math problem?

Does anyone know this math problem class=

Respuesta :

meowzerpurrpurr
meowzerpurrpurr meowzerpurrpurr
  • 01-06-2018
If you were to buy a two day ticket for $68 every 3 weeks for all four seasons then you would spend $1156 overall. By buying a gold pass for $120 for all four seasons you would save $1036. For sure get the Gold Pass no questions asked.
Answer Link

Otras preguntas

What are three Eastern Bloc nations as mentioned in lesson 9? Yugoslavia Romania Bulgaria Turkey Poland
In what year is the population expected to reach 8 billion? 2008 2009 2016 2025
The Eightfold Path is a guiding principle of A) Buddhism. B) Christianity. C) Hinduism. D) Islam.
What is the study of the structure of the universe?
Black Tuesday occurred on what date? a. September 3, 1928 b. October 29, 1929 c. June 6, 1930 d. October 10, 1932
On the Great Seal of the United States is the motto “E Pluribus Unum” which means __________.
What is an important mode of transportation in Venezuela?
Water can resist a greater external force than ethanol can. Which statement best describes this difference? Water has less capillary action than ethanol. Water
0.000483 in scientific notation
Line GH passes through points (2, 5) and (6, 9). Which equation represents line GH?